EZANI GÜZEL OKUMA KURSU YAPILDI...

HABERLER » EZANI GÜZEL OKUMA KURSU YAPILDI...
share on facebook  tweet  share on google  print  

EZANI GÜZEL OKUMA KURSU YAPILDI...

"HABERLER" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
EZANI

Müftülüğümüze bağlı camilerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar için Hizmet içi Eğitim Programı çerçevesinde 29 Nisan - 23 Mayıs 2013 tarihleri arasında “Ezanı Güzel Okuma Kursu” yapıldı.

Öğreticiliğini Uğur Bekir GÜRGENCİ’nin yaptığı kurs'ta kursiyerlere Ezanların okunuşu ile ilgili makam dersleri ve devamında her vakte uygun makamda ezan okuma uygulamalı olarak öğretildi.              

Kursiyerlerin zevkle ve isteyerek takip ettiği kursta her vaktin ezan makamına uygun ilahiler ve bu ilahilerden Ezana geçişler gösterildi.

Kursun başlangıcında açlış konuşması yapan İlçe Müftüsü Adem YILDIZ, ezana dinimizde büyük değer verildiğini ve İslam’ın nişanı olduğunu, bu yüzden Hz. Peygamberin ezana büyük önem verdiğini, hayatında 4 müezzini bulunduğunu, o dönemde herkesin ezan lafızlarını bilmesine rağmen sadece bu 4 kişiye ezan okutmasının da ezana gösterdiği ihtimamı belirttiğini söyledi.            

Ardından da Giresun’dan gelerek bize bu hizmeti sunan U.Bekir GÜRGENCİ hocamıza teşekkür etti ve kursiyerlere de başarılar diledi.  Kursun bitiminde İlçemiz Müftülüğü Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Veysel EKİNCİ tarafından kursiyerlere kurs bitirme belgesi verildi. Tür : Diğer Tarih : 20.06.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Sayfa Ziyaret Sayacı
238.718
Araçlar
       
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this