MİRAC KANDİL MESAJI..

Anasayfa » DUYURU VE MESAJLAR » MİRAC KANDİL MESAJI..
share on facebook  tweet  share on google  print  

MİRAC KANDİL MESAJI..

"DUYURU VE MESAJLAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
MİRAC

Bu gün; pek mukaddes ve çok feyizli bir geceyi, Mübarek İsra ve Mirac Kandilini  bir kere daha idrak etmenin  mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl Receb-i Şerifin 27. gecesini, Kandiller geçidinin ikincisi olan Mirac Kandili olarak kutlarız. Mirac gecesi; Allâh’ın sevgili kulu Muhammed Mustafâ’yı  Mekke’deki Mescid-i Haram’dan  Kudüs’teki Mescid-i Aksâ’ya  ve oradan da  semânın ilâhi derinliklerini görmeye çıkardığı  gecedir.

 

Mirac esnasında, Cenâb-ı Hak, sevgili kulu Hazreti Muhammed’e  pek büyük hakikatlerin ilâhi sırlarını gösterdi. Her zaman Cebrâil vasıtasıyla ilahi hitaba mazhar olan Efendimiz, Mirac’ta aradan vasıtaları kaldırarak ilâhi vahye muhatap oldu. Göz kamaştıran renklerin kuşattığı, sayısız meleklerin Allâh’a ibadet ettiği SİDRE-İ MÜNTEHÂ’da vuslata erdi. Allah’ın Âyâtını, kâinâtın sırlarını seyretti. Peygamberimizin, Rabbi’nin huzuruna yükseldiği en mânâlı ve en büyük mucizelerinden biri olan Mirac; Rasullullâh’ın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükseliş ufkudur. Bu hâdisede maddi ve mânevi yükselişe, bütün süfli duygulardan, her türlü kötülüklerden arınarak gerçek kulluğa, en yüce mertebeye erişmeye işâret vardır. Mirac’ta; insanın çalıştığı zaman maddi ve dünyevi mesâfeleri kısaltabileceği ve kat edebileceği yerlere, göklere ve denizlere hâkim  olabileceği mesajları mevcuttur.  Ulviyeti satırlarla anlatılamayacak kadar yüksek olan Mirac Gecesi;Müslümanlar için bir mutlu gecedir. ilâhi müjdeler gecesidir. Şâyet sen uyanırsan  Mirac Gecesinin yıldönümleri, senin için ve bütün Müslümanlar için gene de mutlu olacak, gene de ilahi beşâretlere vesile olacaktır. İslam prensiplerini kendine düstur olarak seçersen, Kur’ân’ın emir ve yasaklarıyla amel edersen, Resuülüllâh’ı kendine önder edinirsen, ıstırapların dinecek, çilelerin bitecek, elemlerin sona erecektir.Her fırsatta seni parçalayıp yok etmek isteyen düşmanlarının sui emelleri boşa çıkacak ve kahrolup gideceklerdir.

 

Her kandilde olduğu gibi 28 Haziran Salı’ yı 29 Haziran Çarşamba’ ya bağlayan gece Yatsı Namazından önce müftülüğümüzce organize edilen “Mirac Kandili Özel proğramı” Merkez Fatih Camiinde yapılacak olup iştiraklerinizi bekler, Şebinkarahisar’ lı kardeşlerimizin, Müslüman Türk Milletinin ve İslam Aleminin Mirac Kandillerini tebrik eder, Dünyada, İslam diyarında, bilhassa Mescid-i Aksa ve çevresinde cereyan eden menfur olayların son bulmasını, bu kandilin İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını, savaş ve şiddetin yerini huzur ve barışın almasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

 

                                                                                                Adem YILDIZ

                                           Şebinkarahisar Müftüsü

 


Tür : Diğer Tarih : 28.06.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Sayfa Ziyaret Sayacı
88.811
Araçlar
       
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this